Konsultantka Oriflame

…kojarzona jest przede wszystkim z dostarczaniem pojawiających się cyklicznie katalogów oraz zbieraniem zamówień na zakup kosmetyków. Z całą pewnością jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nie mniej jednak kwestia ta wymaga pewnej weryfikacji. Jak wiadomo, konsultantka Oriflame ma nienormowany czas pracy, co w praktyce oznacza, że może pracować w dowolnej porze. Nienormowane są także zarobki, choć warto pamiętać, że w tym przypadku priorytetem jest przede wszystkim zaangażowanie i predyspozycje marketingowe.

Z oferty tej bardzo często korzystają studentki lub młode matki, zainteresowanie dystrybucją kosmetyków Oriflame pojawia się także wśród licealistek, a nawet gimnazjalistek. Każda konsultantka indywidualnie ustala czas pracy oraz zawodowe priorytety. Wbrew pozorom praca nie polega wyłącznie na promowaniu kosmetycznych katalogów, istnieje wiele alternatywnych możliwości. Wiele dziewczyn i kobiet pełniących funkcję konsultantki Oriflame wykorzystuje portale społecznościowe, blogi oraz fora. Internet to narzędzie niwelujące globalizację, o szerokim zasięgu. Można wręcz stwierdzić, że jest obecny wszędzie, dlaczego więc nie wykorzystać tego narzędzia w pracy?

Oczywiście niezbędne są też zdolności interpersonalne oraz predyspozycje marketingowe. Można więc stwierdzić, że praca konsultantki Oriflame to nie tylko roznoszenie katalogów, ale każe szereg alternatywnych działań, w dużej mierze wynikających z inwencji zawodowej danej osoby. Doskonałym rozwiązaniem okazują się także spotkania promujące kosmetyki, połączone z pokazem makijażu lub pielęgnacji cery bądź ciała. Każde przedsięwzięcie wymaga innego wkładu pracy, ilości poświęconego czasu i energii, jednakże efekty potrafią pozytywnie zaskoczyć konsultantkę, motywując do dalszej aktywności.

Zarobki konsultantki Oriflame

To, ile zarabia konsultantka Oriflame, zależy przede wszystkim od jej zaangażowania. Oczywiście nie oznacza to, iż firma nie daje możliwości zwiększenia zarobku, jest to możliwe jeżeli osiąga się kolejne stopnie kariery. Jednak osoba która dopiero zapisała się do firmy jako konsultant nie może na takie korzyści liczyć. W firmie zarabia się na dwa sposoby – jeden to sprzedaż kosmetyków, a drugi to wpisywanie nowych osób jako konsultantów. 

Sprzedaż kosmetyków przynosi konsultantce określony zysk, zazwyczaj zarabia na nich około 30 procent ich wartości. Ceny w katalogach są bowiem wyższe, zaś konsultant sprzedając je różnicę zachowuje dla siebie. Jeżeli jeszcze zamawia większe ilości kosmetyków, może liczyć na dodatkowe rabaty oraz wiele atrakcyjnych promocji, dzięki czemu zysk znacznie się zwiększa. Im większa wartość zamówienia, tym większe rabaty. Dodatkowo można skorzystać wpisując jako tak zwany sponsor kolejne osoby jako konsultantów. Pomagając im przejść przez początkowe zamówienia niezwykle często można liczyć na atrakcyjne nagrody czy rabaty. Poza tym jeżeli osoby te aktywnie zamawiają,  możemy skorzystać dzięki nim z rabatów, ponieważ wtedy liczone są one od tak zwanej grupy, czyli od wszystkich osób których jesteśmy sponsorem.

Oriflame oferuje możliwość uzyskania tak zwanego tytułu dyrektora, który uprawnia do trzymywania od firmy co określony czas premii finansowej. Jednak należy spełnić określone warunki, czyli przede wszystkim mieć wystarczającą ilość grup konsultantów wpisanych przez nas do firmy.

Comments are closed.