Katalog Oriflame to główne narzędzie, dzięki któremu odbywa się sprzedaż kosmetyków. Wraz z zamówieniem produktowym każda konsultantka Katalog Oriflameotrzymuje wybraną ilość nowych katalogów, które następnie przekazuje swoim klientkom. Cała rzecz w tym, aby zbudować sobie sieć stałych klientek, które wraz z nadejściem kolejnego katalogu będą nim szczerze zainteresowane i zamówią u nas kosmetyki. Jak tego dokonać?

Najlepiej działać na różnych frontach, rozprowadzając jak największą ilość broszur. Na początek można oczywiście ograniczyć się do kilku koleżanek i rodziny, ale później warto zacząć działać szerzej. Można poprosić swoje pierwsze klientki, aby przekazywały katalog Oriflame dalej, do swoich koleżanek i znajomych, niektóre konsultantki wybierają też inny sposób kolportażu, zostawiając katalogi w okolicznych klatkach schodowych, skrzynkach pocztowych, sklepach, instytucjach użytków publicznego, itp. Grunt, to odpowiednia promocja sięgająca jak najszerszych kręgów.

Każdy katalog Oriflame jest skonstruowany tak, aby jak najskuteczniej zachęcić do kupowania kosmetyków. Już samo to na ogół skutkuje pozytywnymi rezultatami. Niemniej jednak, aby zwiększyć efektywność sprzedaży, można zawsze wspólnie z klientkami przejrzeć taki katalog, zwracając uwagę na poszczególne produkty, tłumacząc, co jest wyjątkowo godne polecenia i dlaczego. Takie wspólne rozmowy o kosmetykach są na ogół uskuteczniane wśród bliskich znajomych konsultantki, ale mogą się także odbywać na spotkaniach prezentacyjnych w szerszych kręgach.

Nie ulega wątpliwości, że rolą konsultantki jest zaciekawienie klientek asortymentem. Katalog Oriflame jest instrumentem, który nam to ułatwi. Piękne fotografie prezentujące poszczególne produkty, wyczerpujące opisy oraz próbki zapachowe na stronach na pewno się do tego przyczynią.

Comments are closed.